Saturday, June 30, 2018

O tom, jak už nejsem blogerka


Aneb jak jsem dospěla a možná i zmoudřela. 

No tak možná ne tak docela. 

Zjistila jsem, že mojí životní náplní není sbírání kosmetiky a hamounění věcí. Spíš naopak. V posledních několika měsících se snažím minimalizovat všechno v naší domácnosti. Dopotřebovávám a spotřebovávám. Likviduji a obdarovávám. Zbavuji se a zahazuji. Kosmetiku, oblečení, knihy i vybavení domácnosti. Přijde mi, že náš domov přetéká věcmi, které vůbec nepotřebujeme. A ne, není to tím současných hypem. Prostě to tak cítím. A taková jsem.

S tím souvisí i vývoj tohoto blogu. Nebudu a nechci psát nic o tom, jak mě mrzí, že pravidelně nepřispívám. A že se budu vracet k psaní a že bude zase všechno pravidelné. Nebude. A vůbec se vám nebudu omlouvat. 

Neberte mě zle. Já si věci chci dělat po svém. A když se mi nechce, tak se mi prostě nechce. Po pravdě řečeno, jsem na to u ostatních už dost háklivá. Ale pssst. Navíc mám pocit, že psané slovo a potažmo i blogy přestávají být in a už je stejně nikdo nečte. Ještě před dopsáním je příspěvek už stejně odsouzen do blogového nebe. Nebo pekla. Jak chcete.

A s tímhle vším souvisí i vývoj a směr tohoto blogu. Stále mám jistou vizi, kterou bych ráda realizovala. Ale jak jsem už řekla. 

Až se mi bude chtít, tak se mi bude chtít. 

6 comments

 1. Naprosto Ti rozumím a mám to dost podobně... Všechny ty věci, které jsem za ta léta nashromáždila jako by mi dnes byly jen přítěží. V kosmetice stejně většinou sázím za ozkoušené a oblíbené produkty, takže svým blogem také pomalu směřuji trochu jiným směrem, uvidíme :)

  ReplyDelete
 2. J8 náhodou občas blogy ještě čtu :-) Každopádně už taky nenakupuji tuny kosmetiky, a ani nedbám přísně na to, jestli můj sprcháč má certifikaci ekocert, biocert, a kdejaký čert. Klidně si koupím levný sprcháč od Baley, a pak zbývá víc na cestovačku nebo jiné aktivity. Samozřejmě, že jsou pořád věci, na které si dávám pozor, ale nepotřebuji všechno. Hrozně ráda bych omezila počet věcí v domácnosti, hlavně ty, které vůbec nepoužíváme a vidím to jako zbytečnost, ale nejde to tak lehce, Sameček se jichzbavit nechce :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo a taky jsem chtěla napsat. Já to omlouvání taky nemám ráda. Dělám věci tak jak chci, a jestli se to někomu nelíbí, tak mi to je líto. Vlastně ne tak úplně :-D

   Delete
 3. mám na háku, a co má být

  ReplyDelete

Latest Instagrams

© simplelifeblog.cz. Design by FCD.