Sunday, February 25, 2018

O tom, jestli se vyplatí kupovat drahou kosmetiku


Samozřejmě i já jsem sledovala a pořád ještě sleduji, co frčí a co je pfff-out. Co je must-have a co můžete nechat s klidným srdcem v regálu. Taky jsem se, proč to nepřiznat, kolikrát nechala zlákat k nákupu, protože to mají všichni. A kdo říká, že to nikdy neudělal, tak stejně lže. 

Ale. Má to vůbec cenu? Stojí tyhle high-end věci opravdu za to?

PIXI Glow Tonic - údajně prý zázrak co se péče o pleť týče. Koupila jsem si menší balení 100 ml za 340 Kč v Sephoře. A zamilovala jsem se. Bezpodmínečně. Má exfoliační účinky, podporuje regeneraci buněk a má rozzářit a rozjasnit pleť. Zpočátku jemně štípe, proto asi není vhodný na citlivou pleť. No. Na cestě mám dvě plná 250ml balení (18 GBP za 250 ml). Heh.

INVISIBOBBLE - někdo by řekl telefonní šňůra. Obyčejná telefonní šňůra. A v podstatě to tak je. Revoluční funkce, kdy by se vám neměl dělat "zářez na vlasech" jako od obyčejné gumičky, na mě asi nefunguje. Mám ho pořád. Sice je příjemné, že mi culík většinou neklouže a drží na místě, ale taky to není stoprocentní. Nevím, jestli to stojí za těch 149 Kč za 3 kusy.

KHIEL'S Midnight Recovery Concentrate - už jsem o něm psala TADY. Stále si stojím za tím, že je to jedna z nejlepších věcí na pleť. Také cena 1.030 Kč za 30 ml je odpovídající. Polední dobou jsem si však hodně oblíbila Pleťový elixír ze sedmikráskové řady od Manufaktury.  Za třetinovou cenu hodně podobné muziky.

URBAN DECAY Naked - skoro vůbec ho nepoužívám. Hrozně mi zvýrazňuje suchá místa, nevoní a není mi příjemný na pleti. Vůbec mi nesedl. Nechce se mi ho vyhodit, ale asi mi nic jiného nezbyde. Škoda jen těch 1.000 Kč.

ELEMIS Enzyme Peel - mám ho krátce a použila jsem ho všehovšudy 5x. Spolehlivě však odstraní suchá místa a celkově dokáže pleť rozzářit. A nádherně voní. Za těch 760 Kč mi to stojí, protože se suchými místy v okolí nosu a pupínků bojuju už hodně dlouho.

ALTERNA Bamboo Kendi Dry Oil Mist - novinka v mém arzenálu péče o vlasy. Nádherně voní a hezky vlasy uhladí. Nezanechává je mastné a vlasy jsou po něm krásně vyživené. Takovou službu mi neudělal žádný jiný výrobek. A to za cenu cca 340 Kč.

ALTERNA CC Cream 8 in 1 - hodně jsem ho používala, když jsem měla odbarvené vlasy. Teď už jen sporadicky, ale stojí za všechny kačky světa. Moc fajn záležitost pro okamžité uhlazení a výživu odbarvených či jinak zničených vlasů bez zatížení. Cenu už si nevybavím, ale určitě nepřekročila 500 Kč.

BUMBLE&BUMBLE Surf Spray - tak tohle byl fail. Všichni o něj na YT básnili a tak jsem ho musela mít taky! A to za nehorázný peníz a ještě z dovozu (Boots, 10 GBP za 50 ml). Strašně to smrdí, nic to nedělá, jen to vlasy slepí a ty jsou po něm v hrozné kvalitě. V životě už bych si nic podobného nekoupila a podle mě to za ty peníze nestojí.

ALTERNA Working Hair Spray - za mě jednička, co se laků na vlasy týče. Účes hezky zafixuje, ale nelepí. Vůbec nedělá tu pověstnou "krustu", ráno jsou vlasy zase v pohodě a lak se dá krásně vyčesat. Oproti ostatním lakům je podstatně dražší (cca 550 Kč za 500 ml) ale říkám vám, že za ten efekt to fakt stojí.

Výsledek je tak půl na půl. Bohužel, a možná díky Bohu, jsme každý jiný a tak nám nezbude nic jiného než zkoušet a zkoušet. Ale už dávno není pravda, že čím dražší, tím lepší. Možná že to ani pravda nikdy nebyla. Proto bychom se měli spíš zamyslet nad tím, jestli danou věc opravdu chceme a potřebujeme nebo zda bychom neměli spíš zůstat u osvědčených věcí.

2 comments

  1. Jak píšeš v závěru, vůbec neplatí že čím dražší tím lepší. V drogérii se kolikrát seženou lepší kousky dekorativky než v Sephoře. Pleťovku mám vybranou a ozkoušenou kterou kupuji dražší - tam se to podle mě vyplatí a po dvacítce nikoho krém za 80 korun nespasí. :-) Ale některé výrobky jsou jen předražená propagace a ty "názory" youtuberů se musí brát hodně s rezervou - ne že bych se však někdy nenechala zlákat :D

    ReplyDelete
  2. Také jsem se stále nerozhodla, jestli ty troje gumičky v balení ála telefonní šňůry jsou tak skvělé :-D Bamboo olej na vlasy je úžasný!!

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    ReplyDelete

Latest Instagrams

© simplelifeblog.cz. Design by FCD.